O co poprosiłaby ludzi złota rybka, gdyby mogła wypowiedzieć trzy życzenia?

Czym dla człowieka jest natura?

I jaka przyszłość czeka nas i planetę, jeśli nie zaczniemy się zmieniać?

Książki z projektu projekcie GRAMY W ZIELONE to idealna propozycja dla tych, którym los planety nie jest obojętny – dla młodych podróżników, badaczy, ekologów, miłośników przyrody i… przygody. Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o klimacie, środowisku naturalnym, które nas otacza, i jego mieszkańcach, a także o tym, co każdy – duży czy mały – może zrobić dla Ziemi, żeby wszystkim jej mieszkańcom żyło się lepiej.

Problemy dotyczące zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatycznych dotyczą tak Europy, jak i całego świata. Ludzie muszą to zrozumieć i się zmienić – mamy nadzieję, że książki, które tu polecamy przyczynią się do tego. W nich natura jest równie ważna, co przygody bohaterów, a czasem najważniejsza.

GRAJMY W ZIELONE

FANTASTYKA CZY RZECZYWISTOŚĆ? – CZYLI JAKA PRZYSZŁOŚĆ NAS CZEKA…

POZNAJ TŁUMACZY, DZIĘKI KTÓRYM KSIĄŻKI SĄ WYDANE PO POLSKU

Iwona Kiuru

Tłumaczy z języka fińskiego

Anna Michalczuk-Podlecki

Tłumaczy z języka estońskiego

Karolina Drozdowska

Tłumaczy z języka norweskiego

Karolina Jaszecka

Tłumaczy z języka

hiszpańskiego i katalońskiego

SZKOŁY I BIBLIOTEKI

Nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców i wszystkich dorosłych zawodowo lub z pasji zajmujących się dziećmi lub młodzieżą, zapraszamy na stronę SZKOŁY I BIBLIOTEKI, gdzie znajdują się opracowane na podstawie wybranych książek SCENARIUSZE lekcji i warsztatów, zestawy PYTAŃ dla DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI oraz GRY ONLINE, dzięki którym spotkanie z bohaterami książek będzie jeszcze ciekawsze. Wszystkie sprawdzą się jako dodatkowe interaktywne materiały edukacyjne.

***
Wydanie książek jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby  Europejczycy mogli poznawać literaturę z innych krajów Unii Europejskiej, a także autorów i tłumaczy, których nie bez powodu nazywa się autorami przekładów.

Partnerami projektu są: Punkt Forlag i Fundacja La Fontaine.

Przygotowanie aplikacji do programu Kreatywna Europa dotyczącej projektu „Gramy w zielone” zostało dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Te książki także dają do myślenia:

KSIĄŻKI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

BLISKIE-DALEKIE SĄSIEDZTWO

KSIĄŻKI O PRZYRODZIE I O TYM, JAK O NIĄ DBAĆ