Współczesne historie. Aktualne tematy. Uniwersalne problemy młodych ludzi. Książki bez lukru i moralizowania.

Świat się zmienia. Za zmianami idą zarówno nowe możliwości, jak i zagrożenia, które dotyczą w równym stopniu dorosłych i młodych ludzi. A rzeczywistość nie zawsze oferuje jasne odpowiedzi na trudne pytania i dylematy dorastania.

W pędzie do sukcesu, szczęścia czy popularności w social mediach łatwo się zgubić. I tu pojawia się przestrzeń na książki do zadań specjalnych, czyli takie, które mądrze oraz szacunkiem dla młodego czytelnika traktują o problemach dużego kalibru. Inspirują, skłaniają do refleksji, uruchamiają wyobraźnię i… niosą nadzieję.

Historie w nich przedstawione mogłyby wydarzyć się w każdym mieście Europy albo na prowincji (a także w wielu krajach na innych kontynentach). Polecamy je także rodzicom, którzy chcieliby spojrzeć na świat oczami swoich dorastających dzieci. Do wspólnego czytania i rozmowy.

Wydanie książek jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa, który powstał między innymi po to, żeby  Europejczycy mogli poznawać literaturę z innych krajów Unii Europejskiej, a także autorów i tłumaczy, których nie bez powodu nazywa się autorami przekładów.

POZNAJ TŁUMACZY DZIĘKI KTÓRYM KSIĄŻKI SĄ WYDANE PO POLSKU

Edyta Stępkowska

Tłumaczy z języka duńskiego

Marta Wallin

Tłumaczy z języka szwedzkiego

Anna Klingofer-Szostakowska

Tłumaczy z języków

angielskiego i hebrajskiego

Te książki także dają do myślenia:

BLISKIE-DALEKIE SĄSIEDZTWO

FILOZOFICZNE, EKOLOGICZNE, O EMOCJACH I RELACJACH