Akcja komiksu rozpoczyna się latem 1988 roku. Rytm opowieści wyznaczany jest przez plan lekcji, zmiany pór roku, codzienne rytuały niezmienne niezależnie od biegu historii. Jest wspólne wędkowanie głównego bohatera – Adasia wraz z dziadkiem, rozmowy przy ognisku, rodzinne kłótnie i szkolne dylematy. Gdzieś w tle przewija się peerelowska rzeczywistość i stanie w kolejkach. Centrum opowieści jest zwykła rodzina, która musiała stać w kolejce po wszystko, ale to nie był największy jej problem. Zryw Solidarności, wybory czerwcowe i upadek pomników docierają do bohatera w formie szumu, zlepku wypowiedzi, obrazów z gazet i telewizji, by ulec kolejnemu przefiltrowaniu w jego zabawach i rozmowach z rówieśnikami. Wydarzenia polskiego przełomu 89 są opowiedzieć tak, że mimo upływu lat i wielu przekazów na ten temat są nadal żywym, bliskim doświadczeniem dla dzisiejszych najmłodszych.
Scenarzysta komiksu „88/89” Michał Rzecznik otrzymał NAGRODĘ Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za 2013 r. w kategorii najlepszy SCENARZYSTA.
88 / 89 to komiks, który zainteresuje z pewnością i dorosłych, i dzieci.
Książka znalazła się w zestawieniach najlepszych komiksów dla dzieci w 2014 roku organizowanych przez Instytut Książki i portal culture.pl.