Nominacja dla “Pantery Adeli i ekoferajny” w konkursie Projekt Roku!

Wspaniałe wiadomości! Książka Kasi Walentynowicz i Pawła F. Majki nominowana w konkursie PROJEKT ROKU Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej w kategorii ♻️ PROJEKTY PRZYJAZNE ŚRODOWISKU.

„Pantera Adela i jej przyjaciele podsuwają sobie pomysły, jak w prosty i przyjemny sposób dbać o planetę. Żeby być eko-bohaterem, można na przykład rysować po obu stronach kartki, nosić fajne łaty na dziurach w spodniach albo wymieniać się zabawkami z koleżankami i kolegami! Można też POMÓC PRZEDMIOTOM: wyleczyć kran z kataru, dać się zdrzemnąć żarówce pod naszą nieobecność lub pozwolić przeczytanej książce przeżyć przygodę w innym domu.

Książka kartonowa dla najmłodszych czytelników, baaardzo kolorowa, pełna rymów i humoru, przy której można spędzić radosny czas z dzieckiem. Bo czemu by nie rymować i dobrze się bawić przy ważnych tematach?

Spotkanie z ekoferajną to idealny sposób, by pokazać dzieciom, że:

• ekologia to też proste, codzienne czynności,

• każdy może działać na rzecz przyrody, nawet dziecko,

• ludzie są częścią świata i każdy jest odpowiedzialny za dobrostan planety.

Książka w przystępny sposób wyjaśnia, co tak naprawdę jest istotą ekologicznego stylu życia i zachęca najmłodszych do praktykowania go na co dzień. Dzięki grubszym stronom z kartonu, jest wytrzymała, a w odpowiednim momencie będzie można ją przekazać dalej, jak radzi ośmiornica Pola. 

Książka objęta jest patronatem Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i Fundacji Eko-Rozwój.