FRANEK, FRANIA & FELIX

Nowa seria kartonówek dla najmłodszych do intuicyjnej nauki języka angielskiego. Skonstruowana w taki sposób, by otwierała na kontakt z językiem obcym oraz – a może przede wszystkim – dawała przyjemność z kontaktu z książką i była pod każdym względem bardzo dobrą literaturą. Idealna propozycja na początek przygody z książką i językiem.

Czytaj więcej

RAZ, DWA, TRZY

Wielokrotnie nagradzana, wpisana na listę skarbów Muzeum Książki Dziecięcej seria 

Czytaj więcej 

DWA, TRZY, CZTERY

Kontynuacja serii „Raz, dwa, trzy”

Czytaj więcej 

MRU MRU

Fińska literatura dla dzieci w najlepszym wydaniu. Opowieści o małej niedźwiadce, która szukała odpowiedzi na naprawdę wielkie pytania i lubiła chadzać własnymi drogami…

Czytaj więcej

Co SIĘ STAŁO?

Niejeden siniak, plama, czy połamane krzesło są wynikiem odkrywczego pomysłu. Dzieci nigdy się nie poddają!

Czyta więcej

UCHO DO KLASYKI

Seria książek z płytami w przystępny sposób przybliża dzieciom postaci wielkich kompozytorów i ich muzykę.

Czytaj więcej 

MATI

Życie bywa skomplikowane, gdy ma się 7 lat. Kto może zjeść ostatni kawałek ciasta? Czy zerwanie śliwki z gałęzi nad chodnikiem to kradzież? I co zrobić, gdy tata zgubi się w sklepie? Seria o Matim przedstawia codzienne sytuacje, które z perspektywy dziecka są skomplikowane i wzbudzają wiele emocji.

Czytaj więcej

PATE

Patego, niezależnie od tego, czy pisze bloga, gra w piłkę lub łowi ryby, zawsze spotykają nieoczekiwane przygody. I to takie, których nikt sam by nie wymyślił.

Czytaj wiecej

ESTER I SIGNE

Świetne historie o przyjaźni, kłamstwach i sztuce dokonywania wyborów. Ester jest najbardziej naj na świecie. Signe chciałaby być jak Ester, ale w przeciwieństwie do niej nie lubi być w centrum uwagi i zdecydowanie woli mówić prawdę…

Czytaj więcej

KEPLER62

Seria napisana w duecie przez Tima Parvelę i Bjørna Sortlanda łączy w sobie elementy przygody, science-fiction i dystopii. Jest szybka, dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcji. W ciągu roku stała się międzynarodowym bestsellerem.

Czytaj więcej

IDOL

Interaktywne książki dla dziewczynek i chłopców. Każdy zeszyt zawiera naklejki, propozycje zadań i ćwiczeń

Czytaj więcej

ART I CAMILLE NA TROPIE ZŁODZIEI DZIEŁ SZTUKI

Czy dwójce nastolatków uda się powstrzymać bezwzględnych złodziei dzieł sztuki? Misterna intryga, szybkie tempo i spora dawka historii sztuki. Książki Derona R. Hicksa gwarantują iście kinowe emocje!

Czytaj więcej

DWÓR

Sanatorium na odludziu, dziwni pacjenci, duchy tłukące się w piwnicy i mnóstwo tajemnic do odkrycia

Czytaj więcej 

NAGRODA LITERACKA UNII EUROPEJSKIEJ (EUPL)

Nagroda przyznawana jest autorom powieści, którzy nie zdobyli jeszcze międzynarodowej rozpoznawalności, lecz ich książki wnoszą dużą wartość do świata literatury, a dotychczasowy dorobek potwierdza…

Czytaj więcej